Hoe lees je een drie-kaarten Lenormand legging?
Op de pagina Lenormand Kaarten Trekken heb je mogelijkheid om 3, 5, 9 of 36 Lenormand kaarten te trekken. Lenormand is vaak intrigerend voor tarotkaarten lezers, maar leidt ook vaak tot niets, omdat we gewoon niet weten wat we met de Lenormand aan moeten. Voor mij een reden, om van tijd tot tijd deze kaarten te trekken om te oefenen.
Men zegt dat het voor beginners goed is om met 3 kaarten te beginnen. De middelste kaart is dan de focus en de 2 andere kaarten geven extra informatie over de middelste kaart. De middelste kaart is dus het antwoord en wordt nader gespecificeerd door de twee andere kaarten. Voor mijn gevoel is het vaak de eerste kaart die duidt op de vraag en de twee daarop volgende kaarten geven de extra informatie. Door dit conflict werkt deze legging voor mij nooit zo goed.
Praktisch als ik ben, heb ik het de Lenormand zelf gevraagd. Mijn vraag was: Hoe moet ik een drie-kaarten legging lezen?
Ik trok deze kaarten:
Het Anker (35) duidt op houvast en is dus de focus. De Ruiter (1) geeft nieuws over het Anker en de Beer (15) ondersteunt de Ruiter.
Kijk, zo kan ik er iets mee. Het idee is immers dat de eerste kaart het zelfstandig naamwoord is en de tweede kaart als bijvoeglijk naamwoord fungeert.
Je hebt dan nieuws dat leidt tot houvast en de beer ondersteunt deze visie.
Testvraag Lenormand
Ik heb reuze moeite met het afronden van mijn artikel over de Tarot Marseille Pausin (Hogepriesteres). Wat moet ik doen of weten om dit artikel naar tevredenheid te kunnen afronden?
Ik trok de volgende kaarten:
De Lelie duidt op vader, geluk, bescherming, oudere man, seks, volwassenheid en wijsheid. Wat is wijsheid? Hoe kan ik dit artikel het beste afronden? De Sleutel duidt op een oplossing, nieuw begin en een opening. Ik heb een oplossing, en die voelt goed (hart). De kaarten lijken hiermee aan te geven, dat ik al op de goede weg ben. Het is een kwestie van opschrijven en niet een kwestie van meer research.
Als ik begonnen was met de Sleutel, die duidt op een oplossing, maar ook een nieuw begin en opening. Dan zou ik zijn gaan twijfelen of ik wel op de goede weg was, terwijl je op dezelfde uitkomst uit kunt komen. Je kunt de Sleutel lezen als een aanwijzing dat je de oplossing al hebt. Het is een ‘wijze’ oplossing (De Lelie) en het voelt juist (Hart).
Je zou zelf kunnen zeggen, dat je met de laatste kaart kunt beginnen, die aangeeft om in je hart te kijken, daar kun je de oplossing vinden en die wijsheid (bloem aanbieden) kun je delen.
Conclusie
Het lijkt niet veel uit te maken in de drie-kaarten Lenormand legging, welke kaart je neemt als focus kaart. Lees die drie kaarten samen en kijk of het verleggen van je focus naar een andere kaart een heel ander resultaat oplevert of dat het antwoord eigenlijk gelijk blijft. En maak voor jezelf uit hoe je de Lenormand drie kaarten legging wilt benaderen.